עמוד הבית | אודות | מאמרים | חדשות | סיפורי הצלחה | צור קשר


ייעוץ עסקי | הלוואות לעסקים | פתיחת עסק | ייעוץ כלכלי | פיתוח עסקי
BPlanned

ייעוץ עסקי
מפצחים את קוד ההצלחה העסקית

 
ייעוץ עסקי
תוכנית עסקית
תוכנית עסקית - איך מודדים אותה?
תוכנית עסקית באנגלית
תוכנית עסקית לדוגמא - האם יש חיה כזו?
תוכנית עסקית - זמן לחשוב על העסק
ייעוץ עסקי מקיף
תוכנית שיווק
שירותי ניהול זכיינות
מו"מ עסקי
תוכניות עסקיות

תוכנית עסקית לדוגמא - האם יש חיה כזו?

תוכנית עסקית לדוגמא - מלכודת דבש

יש באינטרנט מלכודות דבש רבות, כמו: דוגמאות לחוזה מסחרי, דוגמאות להסכם ממון, דוגמאות להסכם גירושין וגם דוגמאות לתוכנית עסקית. יש מלכודות דבש מסוגים אחרים: מדריך ליחסי ציבור, מדריך לקידום אתרים באינטרנט, מדריך לקופירייטינג, מדריך לגיהוץ ומדריך ללימודי שפה. לצד כל אלה, אפשר, מן הסתם, למצוא גם מדריך לכתיבת תוכנית עסקית, ואם לא, אז בקרוב הוא בטח יצוץ.

המדריכים הללו מוצגים בדרך כלל כשירות לציבור (הם חינמיים) אבל האמת היא שהם נועדו לצרכים אחרים לגמרי, לצרכים שיווקיים של אלו שכתבו אותם. בעזרתם הגולש יוכל להתרשם כמה הוא רחוק מלהכנס בנעלי בעל המקצוע ואולי יתעניין בשירותיו.

ממה מורכבת תוכנית עסקית?

כאשר מדובר בתכנית עסקית, כדאי לדעת שהיא מורכבת משני חלקים מרכזיים:

1. טקסטואלי תיאורי - בחלק זה יש צורך בתיאור היתרונות והחסרונות של העסק וצריך לדעת מה נכון לכתוב ומה לא, ואיך להציג את הדברים.

2. חשבונאי פיננסי - החלק המרכזי והחשוב עליו מסתכל כל משקיע פוטנציאלי, הבנק, או או כל גורם אחר שאנחנו מבקשים לגייס לטובת העסק

לכתוב תוכנית עסקית בעצמך או על ידי איש מקצוע

הנקודה היא שאין שום מדריך ברשת שיכול להעניק לכותב חדש את הידע והניסיון שיש ליועץ עסקי או ייעוץ עסקי המבין בדו"חות פיננסים ויודע לחשוב דרך הראש של מי שאמור לקבל אותם לידיו. החלק הפיננסי בתוך תוכנית עסקית הוא אותו חלק המציג דו"ח צפי של רווח והפסד, צפי תזרים מזומנים וכד'.

כאשר כותבים תוכנית עסקית - כותבים אותה בהתאמה לצרכים של בעל העסק, מתוך הבנה של מה הוא מנסה להשיג באמצעותה, ומה יעניין לדעת את מי שהוא פונה אליו לפני שהוא יספק לו את מבוקשו.

על הפן היצירתי בכתיבת תוכנית עסקית

תוכנית עסקית טובה היא ממש בגדר אמנות:

צריך לקחת בחשבון פרמטרים של הוצאות קבועות והוצאות משתנות. צריך לבחון כיצד והאם בעל העסק יודע לתמחר את שירותיו או מוצריו. צריך לבחון האם ניתן לתת לו כלים לניהול תזרים. צריך לדעת כיצד לנתח את הנתונים הכספיים היבשים. זה לא משהו שניתן ללמוד דרך דוגמא של תוכנית עסקית באינטרנט וגם לא דרך מדריך מפורט.

זה משהו שבא עם הנסיון.

 

 

ליצירת קשר
03-7515167