מאמרים ייעוץ עסקי

עמוד הבית | אודות | מאמרים | חדשות | סיפורי הצלחה | צור קשר


ייעוץ עסקי | הלוואות לעסקים | פתיחת עסק | ייעוץ כלכלי | פיתוח עסקי
BPlanned
 
מאמרים
ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות - מאת בני חיים
בעיות עסקיות שונות או החלטות לפיתוח עסקי - צריכות פעמים רבות להיות מלוות בשירותי ייעוץ ארגוני. אבל שירותי ייעוץ ארגוני צריכים להתאים לאופיו של הארגון. אם הארגון הוא גדול או מסועף, אז כדאי לכם להתעדכן בתחום חדש יחסית: ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות.
» קרא עוד...
הכסף בידינו - מה השלב הבא?
לאחר גיוס השקעה עלול להשתלט על העסק שכרון כספים. אז מה עושים כדי למנוע זאת?
» קרא עוד...
תוכנית עסקית כמכשיר לצמצום אי הודאות בעסק
מה משתק בעלי עסקים? בין השאר, תחושה של אי ודאות. האם יש דרכים להתגבר על אי הודאות העסקית? האם יש דרכים לצמצם אותה? האם בעסק ניתן להלך ברגליים בטוחות על פני הקרקע? אנו טוענים שזה אפשרי.
» קרא עוד...
מי יסייע לך לקדם את העסק?
יש מספר גורמים שעשויים לסייע לך בקידום העסק. התנאי הראשון שצריך להתקיים על מנת שתיעזר בהם הוא שתבין כי אי אפשר הכל לבד ולפעמים צריך לבקש עזרה.
» קרא עוד...
ייעוץ עסקי - סיפור סינדרלה
יש הרבה יותר סיפורי סינדרלה בעולם העסקים ממה שאתם חושבים. אבל סיפורי סינדרלה עסקיים הם הרבה יותר יצירתיים מהשבלונה המוכרת של סיפור סינדרלה סטנדרטי.
» קרא עוד...
זהירות! הלוואות לעסקים – לבייב וחברת אפריקה ישראל
יש מי שמהלכים עלינו אימים שלקחת הלוואות זה הסיוט העתידי של כל עסק, שעסקים צריכים ללמוד לגדול עם ההון הפרטי שהם מצליחים לייצר. אנחנו כופרים בכך.
» קרא עוד...
להיות מנהל ורואה חשבון, שילוב מנצח - מאת ליאת פריד
מה נותן לימוד של מנהל עסקים יחד עם חשבונאות? לדברי ליאת פריד מדובר בידע שמספק יתרונות של ממש בשוק העבודה
» קרא עוד...
ניהול השקעות בעסקים - מאת גל בן נחום
לצד הניסיון של בעלי עסקים להרוויח מתחום עיסוקם ועבודתם, ולהשקיע בפיתוח העסק, קיים כל הזמן רצון למקסם את הרווחים מההכנסה הנקייה ממס. השקעה בשוק ההון היא אחת הדרכים. לפעמים תגלו שהשקעה נכונה בשוק ההון, הופכת להיות ל"משקיע" האלמוני בעסק שלכם.
» קרא עוד...

ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות - מאת בני חיים

פעמים רבות עסקים או חברות נקלעים למצוקה או למשבר, או מנגד, חותרים לפיתוח עסקי בצורה מתוכננת. בשני המקרים, גם בדרך להחלצות ממשבר וגם בדרך לפיתוח יזום של הארגון, כשמנסים להעביר לפסים של ביצוע תוכנית עסקית לפיתוח או תוכנית הבראה, נתקלים בלא מעט קשיים ארגוניים, היכולים להפתר על ידי פנייה לאיש מקצוע בתחום של ייעוץ ארגוני. אבל לאיזה איש מקצוע עליכם לפנות? כיצד תדעו לבחור יועץ ארגוני שיתאים לצרכים שלכם?

המהפכה השקטה בעולם הייעוץ הארגוני

בשנים האחרונות עובר התחום של הייעוץ הארגוני מהפכה שקטה. בעיקר בעולם. בארה"ב נולדה אסכולה חדשה שפועלת להדביק את הפערים שנוצרו בין הכלים המיושנים שבאמצעותם מאבחנים, מנתחים ופועלים יועצים ארגוניים, לבין ההתפתחות המדהימה של עולם העסקים, כתוצאה ממהפיכת המידע והגלובליזציה בשוק העולמי. יועץ ארגוני שפועל בכלים לינארים הקושרים קשר ישיר בין פעולה במערכת הארגונית לבין התוצאה שאמורה לצמוח ממנה, מפגר שנות דור אחרי המורכבות שבה פועלים עסקים וחברות בימינו. התיישנות הכלים, והקושי להתמודד באמצעותם עם בעיות ארגוניות במערכות מורכבות - הצמיחו עולם מושגים חדש: "ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות" שכולל כלים חדשים לאבחון ולטיפול בארגונים.

אבחון חברות גדולות ובינוניות באמצעות כלים של חשיבה מערכתית

בעולם המושגים החדש ניתן לאבחן בעיות במערכת באמצעות הפעלת חשיבה מערכתית וכלים חדשניים למידול המערכת ויצירת סדר ויזואלי לאופן שבו היא פועלת. חשיבה מערכתית מאפשר הסתכלות על על המערכת תוך כדי חשיפה של מפת הקשרים בארגון ושל מפת הכוחות הפועלת בו. היא מאפשרת לזהות את המוקד האמיתי של בעייה היוצרת משבר בארגון, ו/או לזהות את הדרכים לביצוע שינויים ארגוניים במינימום של עלויות, שינויים פרסונליים וזעזועים במערכת.

אם העסק שלכם בינוני או גדול - זה כמעט בגדר מובן מאליו, שמייעוץ ארגוני במתכונתו הרגילה, לא תפיקו תועלת משמעותית. בדרך כלל, זו תהיה תועלת לטווח הקצר (אם בכלל), ובטווח הארוך היא עשוייה במקרים מסויימים לייצר בעיות אקוטיות ואפילו בלתי פתירות במערכת. כניסה לכל אחד מהלינקים המודגשים במאמר, תעביר אתכם לאתר אינטליגנציה ארגונית ובו תקבלו מידע נרחב ובהיר על ייעוץ שיווקי וארגוני למערכות מורכבות.

 

 

 

 

ליצירת קשר
03-7515167